top of page
ליטגציה
ליטיגציה מסחרית

ליטיגציה

הליטיגציה היא ההתדיינות – אמנות ההופעה בבית משפט, והיא מומחיות בפני עצמה היות שהיא דורשת יכולת לנהל תיק מבחינה אסטרטגית, שליטה בסדרי הדין – עליהם יקום וייפול ההליך, חוש לאיסוף והערכת ראיות וניסיון בחקירת עדים.

 

ליטיגציה מסחרית וכללית

הנסיון העשיר שצברנו מאפשר לנו לתכנן מראש מהם הצירים המהותיים להעברת המסר לשכנוע בתי המשפט, להעריך מה הכלים המתאימים לכל יעד שאותו מעוניינים להשיג, ולהגיב בזמן אמת במהלך הדיונים גם לאירועים בלתי צפויים ולהפתעות שעלולות לצוץ.

יש לזכור שחלק נכבד מההליכים המשפטיים מסתיים בפשרות אליהן מגיעים הצדדים בהסכמה. גם לשלב הדיונים שמביאים להסכמה לפשרה, אנו מביאים את נסיוננו הרב בליווי עסקאות ובניהול משא ומתן, כמו גם את יכולתנו להעריך בכל שלב מה הסיכויים והסיכונים הטמונים בהליך.  

 

במהלך עיסוק יום יומי לאורך שנים בתחום הליטיגציה צברנו ניסיון רב בייצוג של תובעים ונתבעים בסכסוכים מסחריים רבים ומגוונים בכל הערכאות, בהליכי בוררות מורכבים ובהיקפי ענק. הן בליווי חברות והן בייצוג יחידים טיפלנו בסכסוכים בין שותפים עסקיים; ביחסים המורכבים ובתביעות שבין לווים, מלווים וערבים; בתביעות שבין ספקים וצרכנים; קבלנים ומזמינים; צדדים לחוזה ועוד.

נזיקין וביטוח

לעו"ד ספי חפצדי ניסיון רב בייצוג של תובעים ונתבעים, בתביעות נזיקין, בתאונות דרכים, בנזקי גוף ורכוש. החל משלב בניית התיק, לרבות איסוף חוות דעת רפואיות; שמאיות; וכלכליות ועד לייצוג בערעורים. אחד מיתרונותיו של ספי כמייצג תובעים הוא ניסיונו בעבר כמי שהגן וייצג נתבעים מטעם חברות ביטוח והיכרותו את הנהלים ומערכת השיקולים שמנחה את הנתבעים בניהול תביעה.

לעו"ד עופר ארמוני ניסיון רב בתביעות לשון הרע וכן בתביעות בגין טענות לרשלנות מקצועית של עורכי דין.

ייצוג קורבנות עברה

ייצוג קורבנות עבירה

משרדנו נוהג לשתף פעולה עם משרד נוסף המתמחה בהליכים פלילים ובצוותא אנו מספקים מעטפת וליווי כולל לקורבנות עבירה, הן בהיבטים הפליליים והן בתביעות לקבלת פיצוי נזיקי מידי הפוגעים.

ליטיגציה במקרקעין

ליטיגציה במקרקעין

למשרדנו ניסיון רב בתיקים מגוונים ומורכבים שעניינם סכסוכים הנוגעים למקרקעין; הפרות של חוזי מכר; תביעות אכיפה ופיצויים; עסקאות סותרות; פירוק שיתוף; סעדים הצהרתיים; דיירות מוגנת; ועוד.

 

במהלך השנים רכשו עורכי הדין חפצדי וארמוני מומחיות בפינוי פולשים, שוכרים שלא התפנו בסוף תקופת החוזה ומפרי חוזה וכן בהליכים הנוגעים לפינוי או להגנה של דיירים מוגנים.

לטיגציה במשפחה

משפחה

למשרדנו ניסיון רב בטיפול בסכסוכים אזרחיים בין בני משפחה. כך למשל, בין ההליכים שבהם ייצגנו בבתי המשפט לענייני משפחה:

  • הליכים לתקיפת צוואות בטענות שנכתבו תחת השפעה בלתי הוגנת, תוך עושק, כפייה או מרמה;

  • תביעות שונות הנוגעות לחלוקת ירושה וסכסוכים כספיים ואחרים בתוך המשפחה (לא בסוגיות של מעמד אישי ומשמורת ילדים).

סעדים זמניים

סעדים זמניים

מרבית התביעות בבתי המשפט מתנהלות על פני חודשים ולעיתים אף שנים. אולם, יש מקרים בהם נדרשת פעולה דחופה ומהירה כדי להבטיח את זכויות הלקוחות, גם בטרם תתקבל הכרעה סופית בבית המשפט בעניינם.

מקרים כאלו הם מקרים שבהם קיים למשל חשש שהנתבע יבצע מהלך שיסכל את ביצוע פסק הדין, לכשיתקבל: יבריח נכס, כספים, יתקשר בחוזה עם צד שלישי באופן שלא ניתן יהיה בפועל לקיים פסק דין גם אם יינתן. במקרה כזה התובע עלול לעמוד בפני שוקת שבורה גם אם יזכה במלוא תביעתו.

כדי למנוע מצב שכזה, קיים ארגז כלים של סעדים זמניים המאפשר לעקל נכסים וכספים; להטיל צווי מניעה האוסרים לבצע פעולה או לשנות מצב קיים ואף לעתים מחייב את הנתבע לבצע מעשה מסוים על מנת שלא לסכל את ביצוע פסק הדין. אולם, מאחר והכלים הללו נועדו להגביל את הנתבע עוד טרם שהוכרעה התביעה עליהם לעמוד בדרישות שונות בכדי שלא ישמשו לרעה.

בשל הדחיפות, היחודיות ומורכבות ההליכים, עתירה לקבלת סעד זמני הינה הליך הדורש יכולת, ריכוז מאמץ בפרק זמן קצר, ומומחיות, כגון זו שאותה רכשו עוה"ד חפצדי וארמוני. קראו עוד בעניין סעדים זמניים.

bottom of page